Xiaomi ve Motorola’dan Snapdragon 898 Sürprizi!

Amiral gemisi akıllı telefonların vazgeçemediği Qualcomm‘un bir sonraki üst düzey işlemcisi -henüz tanıtılmamış olsa da muhtemelen- Snapdragon 898 olacak. Önümüzdeki yıl pek çok amiral gemisi statüsündeki telefonu bu işlemci ile görecekken, sızıntılara nazaran birinci Snapdragon 898’li telefonlar Xiaomi ve Motorola‘dan gelecek.

Twitter üzerinden yaptığı sızıntılarla tanınan Digital Chat Station‘ın aktardığı bilgiye nazaran Xiaomi ve Motorola, Snapdragon 898 işlemciye sahip akıllı telefonları başka markalardan evvel tüketicilerle buluşturmak için hazırlık yapıyor. Telefonların bu yıl sonundan evvel piyasaya çıkabileceğine yönelik savlar varken, elbette şimdilik 2 markadan da bu mevzu hakkında net bir açıklama yok.

#DigitalChatStation
I still remember that Moto first released Qualcomm’s sub-flagship processor Snapdragon 870 at the beginning of this year. Now the progress of all new Snapdragon 898 machines has advanced.

— Digital Chat Station (@chat_station) November 5, 2021

Geçtiğimiz yıl Xiaomi, Snapdragon 888 işlemciye sahip birinci akıllı telefon olarak Mi 11 modelini tanıtmıştı. O nedenle gibisi bir atılımın gelmesi çok da şaşırtan olmayacaktır. Lakin birebir husus Motorola açısından ele alındığında aslında biraz şaşırtan olduğunu söylemek mümkün. Çünkü Motorola son yıllarda bütçe dostu akıllı telefonlarıyla tanınıyordu.

Xiaomi 12’nin Snapdragon 898 işlemciyi taşıyan Xiaomi modeli olacağı söylenirken, Motorola’nın hangi modelinde birebir işlemciyi kullanacağına yönelik elle tutulur bir bilgi yok.

Hazır Barkod Sistemleri