Xiaomi Redmi GO İnceleme

Xiaomi’nin 2019 yılında piyasaya çıkardığı Redmi Go modeli, hala ülkemizde satışta. Pekala, Xiaomi Redmi Go hala satın alınır mı?

Xiaomi Redmi Go, şu an 1725 TL fiyatla bulunabiliyor. Bu manada uygun fiyatlı bir bütçe telefonu olduğunu söylemek sıkıntı değil, ama etrafında elbette artık daha yenilikçi modeller de var. Pekala, Redmi Go’nun özellikleri neler?

Redmi Go, 5 inç büyüklüğünde IPS LCD panelden oluşan bir ekranın sahibi. Ekran çözünürlüğü 720×1280 piksel olurken, ekran piksel yoğunluğu da 296 düzeyinde. Ekran konusunda sınıfı için pek kâfi bir imaj üreten telefonun işlemci de yeniden segmentine uygun yapıda seçilmiş.

Qualcom Snapdragon 425‘nin kullanıldığı telefonda RAM kapasitesi 1 GB olurken, depolama seçenekleri ortasında 8 GB ve 16 GB yer alıyor. Lakin telefonda microSD kart takviyesinin bulunması, hafızayı genişletebileceğiniz manasına geliyor.

Xiaomi Redmi Go, performans açısından temel süreçleri yerine getirecek bir telefon. Yani onu çok fazla uygulamalarla boğarsanız, elbette performans konusunda size dert yaşatacaktır. Bunun ardında da elbette 1 GB RAM kullanılması yatıyor. Ama 1 GB RAM, telefonun Android Go işletim sistemini temel almasından kaynaklanıyor.

Android Go Edition, RAM dostu bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkmıştı. Temel işlevlerde ve uygulamaların lite sürümlerini kullanarak ölçülü bir performans sağlamayı amaçlayan bir teşebbüs olurken, Redmi Go versiyonunda Android 8.1 sürümünün yer alması biraz can sıkıcı. Natürel ki, bu telefonun 2019 yılında çıktığını düşünürsek, bunu olağan karşılayabiliriz.

Telefonda 3000 mAh kapasitesinde batarya bulunuyor. Bu batarya, düzgün bir pil kullanımı vadediyor. Çünkü düşük güç tüketen işlemci ve ekran ile birlikte uzun kullanım sağlayabiliyorsunuz.

Pekala, Redmi Go’nun kameraları nasıl? Telefonda önde 1 artta 1 kamera var. Ön kamera 5 MP olurken, art kamera da 8 MP düzeyinde. Elbette artık bu kategoride çok daha fazlasını görmeye başladık. O manada Redmi Go’nun bu alanda pek çekiciliğinin kaldığını söylemesi güç.

Özetle

Xiaomi Redmi Go, vakti için güzel bir giriş düzeyi telefonlardan biri olsa da, şu an artık demode olmuş bir model. Çünkü giriş düzeyi telefonlar ortasında artık çok daha düzgün seçenekler olduğunu görüyoruz. Bu söylediklerimizi tahminen fiyatı daha düşük olsa sarf etmeyebilirdik. Lakin fiyat etiketi 1725 TL olunca, hak etmiyor da değil. Yani kelamın özü, bu fiyata artık Redmi Go satın alınmaz.

Xiaomi Redmi GO Teknik Özellikleri
Eser Modeli Xiaomi Redmi GO
Eser Çeşidi Cep Telefonu
CHIP Online Notu 60
Üretici Xiaomi

Satın Al

Hazır Barkod Sistemleri