Xiaomi 12 modelinin canlı görüntüleri sızdırıldı!

Xiaomi 12 için artık geri sayıma geçildi diyebiliriz. Kısa vakit içerisinde tanıtılması beklenen seri, her geçen gün yeni ayrıntılar ile akıllı telefon dünyasının gündemine yerleşiyor. Tasarım ayrıntıları da daha öncesinden ortaya çıkan serinin baz modeli, yeniden sızdırıldı.

Bu kere kanlı canlı çalışırken görüntülenen akıllı telefon, dikkatleri de üzerine çekmeyi başardı. Yeni sızıntı sayesinde aygıtın tasarım ayrıntıları da neredeyse katılaştı.

Xiaomi 12 kanlı canlı ortaya çıktı

Akıllı telefon rekabetinde son devirde yükselişe geçen Xiaomi, yeni serisi ile öne çıkmayı planlıyor. İsim siyasetinde değişikliğe giden şirket, Mi ibaresini aygıtlarından kaldırdı. Bununla birlikte taze bir başlangıç yapmak isteyen firma, kolları sıvadı. Xiaomi 12 serisi yakında akıllı telefon piyasasına sunulacak. Geri sayıma geçilen modellerden birkaçı ile alakalı da birtakım sızıntılar daha öncesinde yaşanmıştı. Xiaomi 12 olarak isimlendirilen standart model de bu sızıntılar ortasında yerini aldı.

Daha evvelce de 3 boyutlu render görselleri paylaşılan akıllı telefon, o sızıntılara misal bir tasarım anlayışına sahip olacak. Bununla birlikte kanlı canlı çalışırken görüntülenen aygıtın, fotoğraftaki halinin piyasaya çıkacak model olduğu düşünülüyor. Yani akıllı telefon ile alakalı bütün geliştirmeler tamamlanmış olabilir.

Toplamda 2 farklı Xiaomi 12 modelinin olması beklenirken bunların, LTPO yenileme suratına sahip ve 2K çözünürlük takviyeli Samsung E5 ekran ile geleceği öğrenildi. Standart varyantın 4700 mAh batarya kapasitesine sahip olması beklenirken, ondan biraz daha büyük olacak versiyonun ise 5000 mAh‘i aşkın pil ile piyasaya çıkması varsayım ediliyor.

Kimi kaynaklara nazaran Üstün Sonic parmak izi okuyucusunun yer almayacağı Xiaomi 12, 67 watt kablolu süratli şarj takviyesine sahip olacak. Ayrıyeten akıllı telefonun 50 watt kablosuz süratli şarj özelliğini de kullanıcılarına sunması bekleniyor. Snapdragon 898 işlemcisinden gücünü almasına kesin gözüyle bakılan model, art tarafta da kullanıcılarının beğenisine 50 megapiksellik bir kamera sunacak. Bakalım akıllı telefon beklentilerin üzerine çıkabilecek mi?

Sizler kanlı canlı görüntülenen Xiaomi 12 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Hazır Barkod Sistemleri