Twitter CEO’su Jack Dorsey’in paylaştığı şifreli tweet ne anlama geliyor?

Sıkı bir Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey’in, kısa bir mühlet evvel paylaştığı tweet kripto para topluluğunda tartışma konusu oldu.

Takipçileri, dün akşam şahsî Twitter hesabı üzerinden “705742” bildirisini paylaşan Dorsey’in bu paylaşımına mana vermekte zorlandı. Kripto para topluluğunda bu iletinin Bitcoin’le alakalı olabileceği tartışılmaya başlandı.

Jack Dorsey muhtemelen bu paylaşımıyla Bitcoin ağındaki bir bloka atıfta bulunuyor. Lakin 705742 numaralı blokta kayda paha bir gelişme şu an için görünmüyor. Öte yandan Reddit’teki tartışmalarda kullanıcılar bu blok numarasının, Square’ın geride bıraktığımız günlerde duyurduğu madencilik platformunun çıkardığı birinci blok olduğunu tez etti. Kimi kullanıcılar latifeyle karışık bir biçimde “705742” sayısının Jack Dorsey’in yıl sonu için Bitcoin’de öngördüğü fiyat düzeyi olduğunu belirtti. 

“705742” sayılı blok, Dorsey’in tweet’inden yaklaşık bir saat sonra çıkarıldı. Bitcoin ağ kaşiflerine nazaran kelam konusu blok BTC.com tarafından bulundu.

Hazır Barkod Sistemleri