Twitch’ten kullanıcı deneyimini artıracak yeni özellik!

2011 yılının haziran ayında Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan ve günümüzde aylık 140 milyon kullanıcısıyla faaliyetlerini sürdüren Twitch, kullanıcı tecrübesini üst düzeye çıkarmak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak platform, takip edilen canlı yayınlarda kimi anları gözden kaçıran izleyicileri ziyadesiyle sevindirecek yeni özelliğini test etmeye başladı.

Twitch, ‘geri sarma’ butonunu test ediyor

Twitch’in konsepti bilindiği üzere canlı yayınlar üzerine konseyidir. Bu sayede izleyiciler, yayıncılarla anlık olarak etkileşimde bulunarak eğlenceli vakit geçirebilirler. Fakat bazen canlı yayın esnasında kimi anlar izleyicilerin gözünden kaçabilir. Bu durumun epeyce can sıkıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Twitch, kullanıcıların yaşadığı bu can sıkıcı durumu kökünden çözmek için ”geri sarma” özelliğini test etmeye başladı. Bu sayede canlı yayın esnasında kaçırılan anlar, geri sarma butonu ile tekrardan gözden geçirilebilecek ve hatta kelam konusu içerikler öteki Twitch VOD’larında olduğu üzere farklı süratlerde izlenebilecek.

Geri sarma butonu tıklandığı vakit kelam konusu canlı yayın iki dakika alınabilirken, bu noktada izleyicinin halihazırda devam eden canlı yayını kaçırmaması için de fotoğraf içinde fotoğraf penceresi mantığı benimsenecek. Böylece kullanıcılar hem kaçırdığı anları geri sarma butonu ile tekrardan izleyebilirken hem de devam eden canlı yayını takip edebilecek.

Geri sarma özelliğinin takip edilen yayıncısı tarafından etkin edilmesi durumunda çalışabilecek. Twitch, bu özelliği test hedefiyle önümüzdeki günlerde kullanıcıların yaklaşık dörtte biri için kullanıma açacak.

Bunun yanı sıra platform, ”Bana Hatırlat” ve ”Fragmanı İzle” olmak üzere iki yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bunlardan birincisi yaklaşmakta olan canlı yayınlar için bir hatırlatıcı misyonu üstlenirken, ikincisi ise yayıncıların kanal fragmanlarının izlenmesine imkan sağlıyor.

Hazır Barkod Sistemleri