Twitch Yayıncısı: “Squid Game Yüzünden Taciz Mesajları Alıyorum”

Squid Game dizisi son vakitlerin en çok konuşulan dizilerinden biri oldu. Netflix’in en fazla izlenen dizisi olan Squid Game, konusunun yanında yayınlanmasının akabinde yaşananlarla da gündeme geldi.

Daha evvel dizide yer alan telefon numarasının gerçek çıkması ve numaranın sahibinin binlerce kişi tarafından aranması konuşulmuştu. Netflix, numaranın sahibine numarayı değiştirmesini önermişti. Bugün ise Squid Game ismi nedeniyle sorun yaşayan biri var. 

“Nefret Dolu İletiler Alıyorum”

Twitch yayıncısı 32 yaşındaki Lydia Ellery, Squid Game takma ismi ile yaklaşık 10 yıldır oyunlar oynayarak yayın yapıyordu. BBC’ye “Bu isim yüzünden dizinin hayranlarından nefret dolu bildiriler alıyorum ve iş kaybediyorum” diyen Twitch yayıncısı, takma ismini değiştirmeyi düşünüyor.

“İnsanlar Benim Hesabımı O Üretim Sandı”

Ellery, çevrimiçi yayın yaptığı Twitch ve toplumsal medya hesabı Instagram’da 11 yıldır Squid Game ismini kullanıyordu. 

Twitch’te 42 bin 300 takipçisi olan yayıncı, “Dizinin resmi bir Instagram hesabı olmadığı için, beşerler benim hesabımı o imal zannederek etiketlemeye ve bana bildiri atmaya başladılar. İnsanlardan taciz bildirileri almaya başladım. Dizinin büyük hayranı oldukları için bana öfkelilerdi… Dizinin elinden bu ismi aldığımı düşünüyorlardı. Instagram’da bildirimleri kapatmak zorunda kaldım.” diye konuştu. 

“Hesabımı Ele Geçirmeye Çalıştılar”

Dizi yayınlandıktan sonra oyuncunun hesabı o kadar tanınan hale geldi ki insanlar hesabının kitlenmesine sebep oldular ve şifresini tekraren yenilemek zorunda kaldı: “Beşerler benim hesabımı şikayet ediyorlardı ve pek çok kişi de hesabımı ele geçirme çalıştı. Hesabıma girmeye çalışan şahıslar hakkında e-posta gelip duruyordu. Çok yorucuydu.

“Şirketler Bana İş Vermiyor”

Dizi, yayıncının yalnızca bu meseleleri yaşamasına neden olmadı. Tıpkı vakitte 10 yıldır çalıştığı marka ismine de ziyan verdi: “Arama motoru optimizasyonum (SEO) alt üst oldu. Şayet beni ve kurduğum şirketi internette ararsanız gördüğünüz tek şey diziyle ilgili içerikler. Daha evvel çalıştığım şirketler bana iş vermiyor. Kısa bir mühlet evvel bir iş teklifim bu nedenle reddedildi. Şirket, sebebin Squid Game üretimi olduğunu söyledi. Dizi epey şiddet içeriyor, bu nedenle olabilir.

  • Squid Game’den 10 farklı bilgi
  • Squid Game 2. dönemden haber var!

Hazır Barkod Sistemleri