TOGG’dan C-Sedan açıklaması: “Çalışmalara başladık”

Türkiye’nin arabası projesinde birinci model olan C-SUV’dan sonra bir de C-Sedan üretilecek. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli arabada C-Sedan ile ilgili çalışmalara da başladıklarını duyurdu.

TOGG, 2019’un sonunda yapılan birinci gösterimde C-SUV’un yanı sıra C-Sedan’ın prototipini de sergilemişti. Arabanın tasarımı büyük beğeni toplamıştı. Fakat üretilecek birinci model C-SUV olduğu için sonrasında yalnızca bu modele odaklanıldı. O denli ki kısa müddet evvel prototiplerin üretim ve test süreçlerine ait çeşitli paylaşımlar görmüştük.

TOGG C-SUV’un prototiplerinde birinci sergilenen araca nazaran çeşitli değişimler görmüştük. Ön panjur ve farlar daha farklı formda karşımıza çıkarken, kameralar yerine yan aynalar, kapalı kapı kolları yerine de klasik kesimlerin getirildiği dikkat çekiyordu. Emsal özellikler üstte gördüğünüz üzere C-Sedan’da da göze çarpıyor. Bu kapsamda birebir değişimlerin yaşanmasını bekleyebiliriz.

TOGG sedan ne vakit çıkacak?

Şirketin Gemlik’teki üretim tesisinde 2022’nin sonunda üretime başlanması planlanıyor. Birinci olarak C-SUV üretim bandından inecek. Akabinde C-Sedan ve başka gövde tipleriyle bir arada model sayısı 5’e tamamlanacak. TOGG C-Sedan modelinin çıkış tarihiyle ilgili şimdi bir ayrıntı paylaşılmadı.

Hazır Barkod Sistemleri