TOGG prototipi İstanbul Park’ta piste çıktı

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu’nun (TOGG) toplumsal medya hesapları şu sıra hayli hareketli. Yerli araba prototiplerinin test merkezlerine gönderildiğine ait yeni bir paylaşım yapıldı.

TOGG’un bu seferki paylaşımında “Elektronik ve mekanik sistem onayı ile işlevsel prototip üretimi süreçleri Türkiye’de tamamlanan akıllı SUV aygıtımız ön uygunluğunu aldı. İşlevsel prototiplerimizi güvenlik, termal, dayanım, dinamik ve performans testleri için akredite test merkezlerine gönderdik” tabirleri yer aldı.

Bir evvelki paylaşımda, testlerde kullanılacak TOGG prototiplerin montaj sürecini görmüştük. Bu kere sürüşe hazır hale getirilen TOGG prototipinin kamuflajlı bir şekilde İstanbul Park pistine çıktığını da görmekteyiz. Hatta birinci performans verisi olarak arabanın 0-100 km/s hızlanmasını 4.8 saniyede tamamladığı, bu esnada araçta şoför dahil dört kişinin olduğu bilgisi de verildi.

Kısa müddet içinde TOGG prototiplerini yollarda kamuflajlı biçimde test edilirken görmeyi bekliyoruz. Fabrika şimdi hazır değil. Önümüzdeki yılın sonunda seri üretime geçilmesi planlanıyor. 

Hazır Barkod Sistemleri