TikTok, Bahşiş Kutusu özelliğini getiriyor

Toplumsal medyada içerik üreticilerini desteklemek için yapılan geliştirmelere bir yenisi daha eklendi. TikTok, Bahşiş Kutusu ismini verdiği bir sistem üzerinde çalıştığını duyurdu. Aslında zaten kimi kullanıcılar, bu hizmeti daha evvel canlı yayın platformlarından Twitch üzerinde deneyimleme talihi bulmuştu. Sonraki periyotta de Twitter ve YouTube üzere platformlarda bu özelliği kendilerine entegre etti.

Şu an için sırf birtakım içerik üreticileri tarafından kullanılabilen bu yeni özelliğin, TikTok‘un sunacağı güncellemelerle, ilerleyen günlerde evvel beta, akabinde kararlı sürümüyle birlikte kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor. Pekala şirketin geliştirdiği Bahşiş Kutusu özelliği nasıl çalışacak?

TikTok Bahşiş Kutusu özelliği nasıl faal edilir?

TikTok‘un bu yeni özelliğini kullanmak isteyen içerik üreticilerinin en az 100 bin takipçiye sahip olması gerekiyor. Ayrıyeten platformun kurallarına uyması, yaş sınırlamasına takılmaması ve yeterli davranışlarıyla örnek bir yayıncı olması gerekiyor. Akabinde uygulama üzerinden basitçe müracaat yapabilirsiniz. 1.3 milyon takipçiye sahip TikTok yayıncısı jera.bean, platform üzerinden bu özelliği keşfettiği ve müracaat yaptığı anı takipçileriyle paylaştı.

@jera.bean

TIKTOK NEWS AND UPDATES: new feature… TIPS ???? #tiktokfeature #tiktoknewfeatures #tiktoknewfeaturs #tiktokupdate #tiktokupdates202

♬ Better Days – NEIKED & Mae Muller & Polo G

Şimdi test sürecinde olan bu özelliği kullanan yayıncılar, genel sürümü yayınlanana kadar gelen bahşişlerin tamamını kesinti olmaksızın alabilecek. Benzeri bir formda Twitter da bir bahşiş sistemine geçmiş ve hiç bir fiyat kesintisi yapmadan kullanıma sunmuştu.

Şirket tarafından bu yeni özelliğin kesin çıkış tarihine dair rastgele bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Lakin kullanıcıların beğenisini topladıktan sonra, geliştirme sürecinin büyük bir sürat kazanacağı söyleniyor. Yani çok yakın bir tarihte tüm kullanıcıların hizmetine sunulabilir. Ama bahşişlerden kesinti yapılıp yapılmayacağı da şimdi belirli değil.

Doğal şu an için 100 bin takipçi sayısını geçen kullanıcılar, bu özelliği şimdi faal edemiyor olsa bile, tekrar de platform üzerinden gelir elde edebilir ve sponsor firmalarla işbirliğine gidebilirler. Ayrıyeten açtıkları canlı yayınlar üzerinden bir çıkar sağlayabilecekleri üzere, şayet YouTube ve gibisi platformlarda hesapları varsa, takipçilerini oraya yönlendirerek farklı uygulamalar aracılığıyla da gelirlerini artırabilirler.

Siz TikTok‘un yeni getirmiş olduğu bu Bahşiş Kutusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Hazır Barkod Sistemleri