Sony Xperia Pro-1 tasarımı sızdı!

Sony Xperia Pro-1 ya da öbür ismiyle Xperia Alpha modeli önümüzdeki hafta piyasaya çıkacak. Fakat yeni akıllı telefon modelinin tanıtılmadan evvel tasarımı büyük oranda ortaya çıktı. Büyük bir sızıntı sayesinde yeni aygıtın tasarımı, kamera özellikleri ve birçok detayı belirli oldu.

Sızıntılara nazaran yeni aygıtın en öne çıkan özelliği kamerada olacak. Sony’nin kamerada büyük iyileştirmeler yaptığı görüldü. İşte yeni aygıta dair ortaya çıkan tüm sızıntılar….

Xperia Pro-1 modelinin kamerası dikkat çekti

Geçtiğimiz hafta teknoloji şirketi bu modele ait bir görüntü yayımladı. Görüntüye nazaran, aygıtta bir deklanşör butonu olacak. Dijital ve profesyonel kameralarıyla da öne çıkan şirket, akıllı telefonlarında bu teknolojisini kullanmaya çalışıyor. Fakat Samsung, Apple ve Xiaomi üzere markaların gitgide büyüdüğü pazarda öne çıkamıyor.

Sızıntı kaynağına nazaran, Xperia Pro-1 ana kamerası bir telefonda görülen en gelişmiş değişken diyaframlı lense (f2.0 ve f4.0 arasında) sahip. Bu art kamerada devasa 1 inçlik bir Sony sensörü yer alıyor. Bu, dünyanın birinci değişken telefoto lensine sahip Xperia 1 III‘ün izinde olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Notebook Check’in haberine nazaran bu yeni akıllı telefon vlog çekimleri için epeyce uygun. Zira özel ekran ve temas aparatlarına sahip aygıtta ikincil mikrofon da bulunuyor. Ayrıyeten şirket, 360 derece 8K HDR görüntüleme için yeni bir VR başlık da geliştiriyor.


İkincil ekran aksesuarı. (Tüm fotoğraflar Weibo üzerinden alınmıştır)

1 inç büyüklükte bir sensöre sahip.

Değişken diyafram açıklığına sahip birinci akıllı telefon kamerası olabilir.

Sony’nin geliştirdiği VR başlık olabilir.

Vlog çekenlerin gereksinim duyabileceği neredeyse her şey bu aygıtta var!

İşte sızıntılara nazaran tüm bu özellikleriyle Xperia Pro-1, vlog çekenlerin muhtaçlık duyabileceği tüm aksesuarlara sahip. Bu ortada şirket, yarın bu eserini tanıtacak. Yarından itibaren yeni akıllı telefon modeline dair tüm detaylara sahip olacağız.

Sony’nin yeni akıllı telefon modeli şirketin de dediği üzere “oyunu değiştirecek” mi dersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Hazır Barkod Sistemleri