Sonunda oldu: Instagram için Twitter Card desteği geldi!

Twitter’da öbür bir siteden ya da toplumsal medya platformlarından paylaşılan gönderiler. Kendilerine has kart görünümlerine sahip oluyor. Gönderi içeriğinin bir kısmını bu kart önizlemesinden görebiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcılar tıklamadan evvel nasıl bir içerik ile karşı karşıya olduğunu fark edebiliyor.

Instagram, 2012’de bu özelliğini kaldırmıştı

Instagram, bugünden itibaren Twitter Card önizlemeleri için dayanağını geri getirdi. Artık kullanıcılar Twitter’da bir Instagram kontağı paylaştığında, tweet’te gönderinin bir önizlemesini görebilecek. Bu değişiklikten evvel, kullanıcılar Twitter’da bir Instagram ilişkisi paylaştıklarında, tweet sırf Instagram temasının URL’sini gösteriyordu.

Instagram, 2012’de Twitter Card takviyesini kaldırmak için tartışmalı bir karar vermişti. Şirketin kurucusu, Kevin Systorm, bunun nedeninin Instagram’ın içeriğini denetim altına almak istediğini ve platform içindeki fotoğrafların sırf Instagram’da görüntülenmesi gerektiğini savunmuştu.

Kullanıcılar bu karardan hoşlanmasa da ellerinden bir şey gelmiyordu. Bunun yerine kullanıcılar Instagram gönderilerini Twitter’da öne çıkarabilmek için üçüncü taraf platformlar kullanmaya başladı.

Twitter ayrıyeten değişikliği doğruladı ve “En son Instagram yayınınızı Twitter vakit çizelgesinde de paylaşmak istiyorsanız, şanslısınız. Artık bir Tweet’te bir IG gönderisinin ilişkisini paylaştığınızda, fotoğrafın önizlemesini içeren bir Card olarak görünecek” açıklamasını yaptı.

Değişiklik, bugünden itibaren tüm kullanıcılar için Android, iOS ve Web‘de kullanıma sunuluyor. Küçük bir özellik olmasına karşın, Instagram’dan Twitter‘a çapraz gönderi paylaşmayı çok daha kolay ve erişilebilir hale getirdiği için kullanıcılar tarafından olumlu karşılanacak bir özellik.

Hazır Barkod Sistemleri