Samsung’un Tam 61 farklı Telefonu Modeline Satış Yasağı Getirdiler!

En büyük rakibi Çinli Xiaomi’nin pazar hissesi açısından birkaç ekstra puan kazanabilmiş olmasından ötürü, Samsung’un akıllı telefon işi bu yazın başlarında Rusya’da çok düzgün değildi. Samsung, ülkede Galaxy M52 5G ve M22‘nin piyasaya sürülmesinin Xiaomi ile olan bu açığı kapatacağını umuyordu, fakat artık şirketin çok daha büyük meselelerle karşı karşıya olduğu ortaya çıktı.

İsviçreli şirket SQWIN SA‘nın dava açmasının akabinde bir Rus mahkemesi, Samsung’un Rusya’da 61 akıllı telefon modelini ithal etmesini ve satmasını yasakladığı bildirildi. Şirket, Samsung Hisse platformunun Rusya’da dosyalanan bir elektronik ödeme sistemi patentini ihlal ettiğini argüman ediyor.

Reuters’in RIA haber ajansına dayandırdığı habere nazaran, SQWIN SA davayı bu yılın başlarında açtı ve 27 Temmuz’da mahkeme bir karara vardı. O sırada, bu savdan hangi akıllı telefon modellerinin etkilendiği aşikâr değildi ve SQWIN SA, Ağustos ayında mahkemede yaptığı bir açıklama ile 61 Samsung telefonunun Rusya’da yasaklanabileceğini netleştirdi.

Karar şimdi yürürlüğe girmedi ve Rus mahkemesi, Samsung’un bir ay içinde itiraz etme hakkına sahip olduğunu açıkladı. Sonucu vakit gösterecek olsa da, Samsung’un işinin güç olduğu bir gerçek. 61 akıllı telefon modeli en son raporda listelenmedi, lakin bu sayı muhtemelen Samsung Hisse platformunu destekleyen çabucak hemen tüm Galaxy telefonlarını kapsayacak kadar büyük bir hizmet…

Hazır Barkod Sistemleri