Samsung’un Galaxy S Serisi, Galaxy Note Serisine mi Dönüşecek?

Galaxy Note hayranları, Samsung’un bu çok sevilen aygıtın yeni modellerinin 2021’de piyasaya sürülmediği için üzgün. Samsung’un phablet’inden vazgeçmesinin sebeplerinden biri global çip zahmeti olurken, öteki sebepler ise kuşkusuz katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold 3’ün büyük ekranı ve S Pen dayanağıyla artık Note serisinin yerini almış olabileceği ve Galaxy S serisine de S Pen dayanağının gelmiş olması.

Değerli sızıntılarıyla ünlü Ice Universe, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda bu savı destekleyecek bir sav ortaya attı. “Note bitti, lakin bitmedi. S, yeni Note” biçiminde tweet atan Ice Universe, S serisinin Note serisine dönüşeceğine inanıyor.

Update: Note is over, but it’s not over. S becomes Note!

— Ice universe (@UniverseIce) September 22, 2021

Elbette Galaxy S serisinin Galaxy Note serisinin sunduğu tipten bir S Pen tecrübesi sunması için temel birkaç değişikliğin yapılması da gerekecek. Lakin Samsung, Galaxy S’in dizaynın Note’a benzetir mi, açıkçası bu bahiste şüpheliyiz. Onun yerine güya Fold serisi, S Pen kullanımı için daha uygun durumda.

Öte yandan Galaxy Note serisi hakkında bir öteki değerli gelişme ise bir başka sızıntı da karşımıza çıkıyor. Ortaya Galaxy Flex Note isminde bir telefon patenti atıldı. Samsung tarafından alındığı söylenen bu patent, Galaxy Note’un geleceğine işaret ediyor olabilir. Mevzuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Hazır Barkod Sistemleri