Samsung’dan yeni Exynos işlemcisinin çıkış tarihine ilişkin açıklama!

Canalys raporuna nazaran, yüzde 23’lük pazar hissesiyle dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi pozisyonunda bulunan Samsung, yeni eserleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Yakın vakitte merakla beklenen Galaxy S22 serisini vitrine çıkarmaya hazırlanan şirket, öbür taraftan akıllı telefonlarının adeta kalbi niteliğindeki Exynos işlemcileri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Şirket, bu doğrultuda AMD GPU’lu Exynos 2200 işlemcisi üzerinde son dokunuşlarını yapıyor. Bilhassa son devirde çıkış tarihine dair birçok sav ortaya atılan yonga seti, bir aksilik çıkmaması durumunda Galaxy S22 serisine güç verecek. Pekala işlemcinin çıkış tarihi hakkındaki söylentiler gerçek mu? Samsung, kısa mühlet evvel bu mevzuya açıklık getirdi.

Samsung, Exynos 2200 işlemcisi hakkındaki argümanları yalanladı

Hatırlanacağı geçtiğimiz günlerde ‘‘Samsung Exynos’’ Instagram hesabından imalı bir paylaşım yapıldı. #HerşeyDeğişiyor hasthag’i ile gelen gönderide işlemcinin isminden bahsedilmezken, 19 Kasım 2021 tarihinde yarı iletken konusunda kimi gelişmelerin yaşanabileceği belirtilmişti. Gönderide şu tabirler yer aldı:

“Oyun piyasasının hala gelişme için geniş bir alanı var. Geçmişte, ‘sürükleyici’ tarifi temel olarak etraftaki ortam vb. üzere bir dizi dış faktöre dayanıyordu. Fakat yarı iletkenlerin ilerlemesi bunu değiştirdi. 19 Kasım’da yeni konutumuza taşındığımızda nasıl değişeceğimizi öğrenebilirsiniz. Takipte kalın. #HerşeyDeğişiyor”

Bu paylaşımın akabinde Samsung’un merakla beklenen yeni Exynos 2200 işlemcisinin kelam konusu tarihte düzenlenecek bir aktiflikte tanıtılacağı söylentileri ortaya çıktı. Hatta bunun yanı sıra VRS (değişken oranlı gölgeleme) takviyeli, Exynos 1250 yonga setinin geleceği bile tez edildi.

Bunun üzerine geçtiğimiz saatlerde ”Samsung Exynos” Twitter hesabından hususa açıklık getiren yeni bir paylaşım yapıldı. Gönderide, şirketin 19 Kasım 2021 tarihinde Exynos odaklı bir planının olmadığı, yalnızca toplumsal medya hesapları özelinde birtakım değişikliklerin yapılacağı tabir edildi.

Samsung, bu paylaşımla tüm tezleri yalanlarken, Exynos 2200’ın ne vakit çıkış yapacağına dair rastgele bir bilgi vermedi. Bu noktada kesimde sağlam sızıntılarıyla bilinen Ice Universe’e nazaran, yeni işlemci aralık ayının sonlarına gerçek tanıtılacak.

Pekala siz bu bahiste ne düşünüyorsunuz? Samsung’un yeni işlemcisi ne vakit tanıtılabilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Hazır Barkod Sistemleri