Samsung, Piyasaya Süreceği Galaxy S22’lerin Tümünde Snapdragon Kullanabilir

Samsung’un amiral gemilerinden aşinayız: Güney Koreli şirket her yıl üst düzey akıllı telefonları olan Galaxy S ve Note serisinde değerli bir ayrıma gidiyor ve bu modellerin bir kısmını Qualcomm işlemci ile piyasaya sunarken, öteki kısmında Exynos işlemciler kullanıyordu. Benzeri husus şimdilerde Galaxy S22 için tartışılırken, yeni gelen sav ise şirketin bu sene tüm Galaxy S22 modellerinde Qualcomm Snapdragon 898 kullanacağı istikametinde.

Güney Koreli eski bir Samsung çalışanı olan “Super Roader”a nazaran, Samsung gelecek sene çıkacak olan Galaxy S22’de büsbütün Qualcomm işlemcilere öncelik verecek. Bunun sebebi olarak ise Samsung’un kendi ürettiği Exynos işlemcilerini oluşturmaktaki yonga seti derdi çekmesi. Bunun yerini Qualcomm ile doldurmak eser tedarikini kolaylaştıracak bir deva olarak görülüyor. Şayet nitekim de Samsung bu formda bir harekette bulunursa, yıllardır ülkemizde de hasreti çekilen Qualcomm işlemcili Galaxy S serisi amiral gemisi hayali gerçek olabilir.

Galaxy S22 ile ilgili bir başka sav da telefonun 8 Şubat’ta tanıtılacağı ve 18 Şubat’ta satışa çıkacağı istikametinde. Bekleyip göreceğiz.

Hazır Barkod Sistemleri