Redmi Note 11’in işlemcisi belli oldu

Xiaomi’nin uygun fiyatlı telefon geliştiren markalarından Redmi, yarın düzenlenecek aktiflikte en yeni modellerini piyasaya sürecek. Geçtiğimiz aylardan bu yana çeşitli sızıntılarıyla gündeme gelen Redmi Note 11 ailesi, pek çok alanda amiral gemisi modellerle bile rekabet edecek.

Tanıtımına artık saatler kalırken Redmi Note 11, tekli ve çoklu çekirdek testlerinin yapıldığı Geekbench performans testlerinden geçti. Aygıtın baş karıştıran işlemcisi de burada resmiyet kazandı.

Redmi Note 11, MediaTek Dimensity 810 işlemciden güç alacak

Kısa müddet evvel kimi kaynaklar, Redmi Note 11’in Dimensity 920 yonga seti tarafından destekleneceğini tabir etmişti. Fakat bugün ortaya çıkan Geekbench listesi, tüm bu haberleri yalanladı.

Geekbench’e nazaran serinin standart modellerinden Redmi Note 11, işlemci tarafından MediaTek Dimenstiy 810 tarafından desteklenecek. Yani şirket bu modelde bahsi geçen Dimensity 920 yonga setini tercih etmeyecek.

Test sonuçlarına gelecek olursak Redmi Note 11; tekli çekirdek testinde 603, çoklu çekirdek testinde ise 1779 puan aldı. Bu da orta sınıf bir modele nazaran epeyce olağan sonuçlar denebilir. Alışılmış aygıt piyasaya sürüldüğünde çeşitli optimizeler olacağından performansı daha da artacaktır.

Redmi Note 11 öbür özellikler

Teknik özellikler açısından ise Redmi Note 11’in çabucak hemen tüm detayları ortaya çıktı. Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığına sunulan bilgilere nazaran Redmi’nin uygun fiyatlı telefonu; 6.6 inç FHD+ ekran ile gelecek ve 195 gram tartıya sahip olacak.

Öte yandan aygıtın ölçüleri de yeniden tıpkı platformda listelendi. Buna nazaran Redmi Note 11, 163.56×75.78×8.75mm boyutlarında gelecek. Pil tarafında ise aygıtta 5.000 mAh kapasiteli bir pil yer alacak.

Kameralar açısından ise Redmi Note 11’in gerisinde; 16 Megapiksel ana ve iki adet 5 Megapiksel yardımcı sensörler bulunacak. Buna ek olarak aygıtın üç farklı depolama seçeneği olacak. Dileyen şahıslar, 6+128 GB, 8+128 GB ve 8+256 GB ortasında tercih yapabilecek. Fiyat ve başka detaylar ise yarınki lansmanda netlik kazanacaktır.

Hazır Barkod Sistemleri