Redmi K50 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!

Geçtiğimiz hafta düzenlediği Çin lansmanında Note 11 serisini kullanıcıların beğenisine sunan Redmi, son devirde akıllı telefon piyasasındaki etkinliğini büyük ölçüde artırdı. Bu doğrultuda yeni eserleri üzerinde çalışmalara başlayan şirketin önümüzdeki aylarda vitrine çıkarmaya hazırlandığı Redmi K50 serisinin teknik özelliklerine dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Redmi K50 serisi teknik özellikleri muhakkak oluyor

Bilindiği üzere Çinli mikroblog sitesi Weibo, akıllı telefon piyasası için büyük değere sahip. Çünkü Xiaomi, Huawei, OPPO, ve vivo üzere birçok şirketin eserleri hakkındaki son bilgileri bu sitede ortaya çıkan sızıntı ve raporlar sayesinde öğrenebiliyoruz.

Redmi K50 serisi için de tıpkı durum geçerli. Kısa mühlet öne dalda muteber sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, akıllı telefonların teknik özelliklerinden kimilerini Weibo üzerinden paylaştı.

Sızıntıya nazaran; K50, K50 Pro ve K50 Pro+ olmak üzere üç modelle gelecek serinin kavisli ekrana ve 67W süratli şarj takviyesi bulunan yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. İşlemci tarafında ise serinin standart modelinin Qualcomm Snapdragon 888 yahut 870, Pro ve Pro+ modelinin ise Snapdragon 898 yonga setiyle donatılacağı argüman ediliyor.

Buna ek olarak serinin tüm modellerinde 108 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameranın yanı sıra JBL dayanaklı stereo hoparlörler ve 120 Hz tazeleme suratına sahip AMOLED panel bulunacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan diğer bir sızıntıda, serinin son vakitlerde ziyadesiyle tanınan olan ekran altı kamera teknolojisi ile geleceği sav edilmişti. Birebir vakitte parmak izi okuyucusunun da ekranın altına konumlandırılacağına belirtilmişti.

Şu an için akıllı telefonların ne vakit tanıtılacağı konusunda net bir bilgi bulunmazken, tekrar sızıntılara nazaran 2022’nin birinci yarısında mevzu ile ilgili değerli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Redmi K50 serisi hangi özelliklerle gelmeli? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hazır Barkod Sistemleri