Pixel 6 serisinin başlangıç fiyatı ortaya çıktı!

Google’ın yeni jenerasyon Pixel ailesini satışa sunmasına neredeyse 24 saat kaldı. Yeni kuşakta bulunacak Tensor işlemcisi ile kendi çapında bir ihtilali başlatacak olan Google, aygıtların fiyatıyla ilgili pek ipucu açıklamamıştı. Yeniden de satış kanallarından sızdırılan bilgilerle serinin fiyatını daha evvel de öğrendik. Bu kez sadece fiyat yerine serinin reklam görüntülerinden biri internette yayıldı.

Pixel 6 serisinin fiyatı, sızdırılan görüntüde göründü

Geçtiğimiz hafta Pixel 6 serisinin Almanya fiyatı sızdırılmıştı. Bu sayede aygıtın fiyatlandırmasının hangi düzeyde olacağını öğrenmiştik. Amiral gemisi bir seriden bahsettiğimiz için en düşük özellikli seçeneğin 700 dolar bandında olacağı zati biliniyordu. Bugün satış kanallarından sızdırılan Pixel 6 reklamında aygıtın başlangıç fiyatı görülüyor. Reklamda 999 Avustralya Doları (6850TL~), yani Amerikan Doları’na çevrildiğinde 750 dolar civarına tekabül eden etiket görüyoruz.


Pixel 6

Pixel 6 başlangıç fiyatı 750 dolar olsa bile iPhone 13‘ün 799 dolar olan başlangıç fiyatının altında kalıyor. iOS‘in en yeni aygıtı ile Android‘in en yeni aygıtı ortasındaki fark muhtemelen 50 dolar olacak.

Reklamın devamında teknik özelliklerden fazla, güvenlik ve performans bahislerine yüzeysel olarak bakış atıldığını görüyoruz. Aygıt ile ilgili en büyük beklentimiz Tensor işlemcisinin gücü ve güvenlik konusunda hayli argümanlı olan Titan M2 güvenlik çipi.

Pixel 6 teknik özellikleri neler?

Google Pixel 6 teknik özellikleri

Ekran: 90Hz yenileme suratını destekleyen 6.4 inç AMOLED ekran
Donanım: İşlemci: Tensor SoC
Grafik Ünitesi: Bilinmiyor
Depolama – RAM: 128 GB+256 GB/ 8 GB RAM
Kamera: Ana kamera: 50 Megapiksel
Ultra geniş açılı kamera: 12 Megapiksel
Art kamera görüntü: 4K@30fps, 1080p@30/60/120/240fps
Ön kamera: 12 Megapiksel
Başka: Batarya: 4.614 mAh batarya
Temas teknolojileri: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC, USB Type-C 3.1,
İşletim Sistemi: Android 12
Hazır Barkod Sistemleri