Pixel 6 Pro’daki ekran titreme sorunu Aralık güncellemesiyle çözülecek

Son vakitlerde Pixel 6 Pro kullanıcılarının bir kısmı, telefon kapalı durumdayken ekranda meydana gelen titremelerden şikayet ediyorlar. Google ise sorunu kabul etti ve düzeltmenin yakında yayınlanacağını açıkladı.

Google’a nazaran sorun yazılımsal

Kimi Pixel 6 Pro kullanıcıları, aygıt büsbütün kapalıyken güç düğmesini kısmen basılı tutmanın, 6,7 inçlik ekranda yatay ışık şeritlerinin görünmesine neden olduğunu fark ettiler. Pazar günü ise Google sorunu kabul ederek şu açıklamayı yaptı:

Pixel 6 Pro kullanıcıları, aygıt kapatıldığında ve güç düğmesine hafif bir basınçla fakat aygıtı açmak için kâfi olmayacak formda bastıklarında hafif, süreksiz manzara bozulmaları fark edebilir.

Pixel grubuna nazaran bu sorun donanımsal değil ve Pixel 6 Pro için yayınlanacak olan Aralık yazılım güncellemesinde düzeltilecek. Google sorun düzeltilinceye kadar kullanıcıların bu sorunu tekrar etmemelerini ve güç düğmesine telefonu açmaya kâfi olacak kadar basmalarını öneriyor. Çünkü şirkete nazaran bu kıymetli ve derin bir sorunun habercisi değil.

Hazır Barkod Sistemleri