Pixel 4’ün prototip fotoğrafları ortaya çıktı!

Google, 2019 yılında iki adet amiral gemisi akıllı telefon duyurdu. Pixel 4 bunlardan birisi olarak karşımıza çıktı. Aygıtın Pixel 3‘e nazaran birtakım farklı tasarım özellikleri vardı. Artık ise çok daha değişik bir dizayna sahip olabileceği savları gelmeye başladı.

Pixel 4 akıllı telefonunun prototip fotoğrafları çevrimiçi ortamda yayıldı. Bu noktada da Google‘ın kavisli telefon için denemeler yaptığı ortaya çıktı.

Pixel 4 prototipleri Google’ın kavisli telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor

Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraflar XDA Geliştiricileri’nin eski Genel Yayın Direktörü Mishaal Rahman‘dan geldi. Bu noktada Pixel 4 dizaynında kavisli ekranın dışında değişen pek çok şey olduğu görünüyor. Bunlardan birisi de kalın bir çerçeve dizaynına sahip olacağını gösteriyor. Art tarafta ise Pixel 3 cephesinden farklı bir durum bulunmuyor. Kamera kısmında ise ‘Sincap’ tasarımı ismi verilen çift suram yer alıyor.

Pixel 4, 5,7 inç FHD+ 90Hz OLED ekran, Snapdragon 855 işlemci, 6 GB RAM ve 128 GB‘a kadar depolama alanıyla kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Telefonun üst kısmında 8 Megapiksel ön kamera yer alıyordu. Ana kamera olarak da 12.2 Megapiksel bir suram içeriyordu.

2800 mAh pil kapasitesiyle piyasaya çıkan aygıt, 18W süratli ve kablosuz şarj takviyesi, stereo hoparlörler, Face ID, eSIM ve çift SIM imkanını bünyesinde bulunduruyordu. Birinci olarak Android 10 işletim sistemiyle piyasaya sürülen akıllı telefon şu an Android 12 sistemine yükseltilebiliyor.

Sizler Pixel 4‘ün ve Google‘ın kavisli telefon prototipi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Hazır Barkod Sistemleri