New York’un yeni belediye başkanı ilk üç maaşını Bitcoin ile almayı planlıyor

Eski Brooklyn ilçe lideri ve New York eyalet senatörü Eric Adams, geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük kentlerinden biri olan New York’un belediye başkanlığına seçilmişti.

Lider, toplumsal medya üzerinden yaptığı yeni bir açıklamada da önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) ile ilgili değerli açıklamalarda bulundu. Adams, Bitcoin’e olan dayanağıyla tanınan Miami Belediye Lideri Francis Suarez’in sıradaki maaşını Bitcoin ile alacağını belirten Twitter’daki gönderiye karşılık verdi.

Adams paylaşımında, New York kentinin kripto para ünitelerinin merkezi olacağını belirtirken birinci üç maaşını Bitcoin ile alacağını söz etti: “Biz New York’ta daima büyük oynarız. Bu yüzden belediye başkanlığı koltuğuna oturduğumda birinci üç maaşımı Bitcoin ile alacağım. New York kenti; kripto para ünitelerinin ve süratli büyüyen bütün yenilikçi bölümlerin merkezi olacak. Bekleyin ve görün!”

New York ve Miami ortasında tatlı bir gayret var

Belediye lideri daha evvel yaptığı açıklamalarda ise Miami lideri Suarez ile ortalarında tatlı bir gayret olduğunu söyledi. Francis Suarez de son günlerde yaptığı açıklamalarda bütün maaşlarını Bitcoin (BTC) ile almak istediğini belirtmişti.

Ek olarak Suarez, daha evvel insanların vergilerini Bitcoin ile ödemesini istediğini söylemiş, BTC madencilerini Miami’ye çekmeye çalışmış ve birçok kripto para konferansının Miami’de yapılmasını sağlamıştı. Bu üslup ataklarla de Florida eyaletindeki kenti, kripto para merkezlerinden biri hâline getirmeyi başarmıştı.

Ekim ayında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 67.276 dolara ulaşan başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), şu sıralarda 61.700 dolar civarlarından süreç görüyor.

Hazır Barkod Sistemleri