Netflix’ten çocuklara özel yenilik: Kids Clips

Dünyanın en tanınan görüntü akış platformlarından Netflix, yeni özellikler üzerine çalışmaya devam ediyor. Son olarak sürpriz biçimde oyunlarını duyuran şirket, bu defa de tekrar çocuk ve gençleri kapsayan öbür bir yeniliğini duyurdu.

Amerikalı şirket, tıpkı YouTube Shorts’a emsal yeni bir özelliğini açıkladı. Bu özellik ‘Kids Clips’ olarak isimlendiriliyor ve kısa görüntüler sunmak gayesiyle geliyor.

Netflix, kısa görüntüler için Kids Clips özelliğini duyurdu

Netflix’in yeni Kids Clips özelliği, tüketicilerin daha fazla görüntü görmesine imkan tanıyacak. Şirket bu yenilikle birlikte; mevcut çocuk gösterileri ve sinemalar kitaplığından kısa görüntüler gösterecek. Ayrıyeten Netflix, bu klipleri mevcut ve gelecek görüntüler bazında her gün güncelleyecek ve yenileyecek.


Netflix’in yeni özelliğin, bu hafta birkaç ülkede kullanıma sunulacak.

iOS uygulamasında ortaya çıkan Kidsc Clips, kısa görüntüler içeren bir test ismiyle keşfedildi. Bu yenilik sayesinde kullanıcılara en tanınan dizi ve sinemalar gösterilerek, izlemek istediği üretimleri bulmasında kolaylık sağlanacak.

Şu anda test etabında olan Kids Clips, özellik tarafında Fast Laughs’a benzeyecek. Fakat burada görüntüler dikey yerine yalnızca yatay ve tam ekran olarak izlenebilecek. Öte yandan Netlfix, başlangıçta çocuklara sırf 10 ila 20 kısa görüntüler sunacak. Natürel bu da çocukların görme yetilerini müdafaası emeliyle sonlandırılıyor.

Netflix’in yeni aracı, bu hafta; Amerika Birleşik Devletleri, Latin Amerika, İspanyolca konuşulan ülkeler, Kanada, Avustralya ve İrlanda üzere pazarlarda kullanıma sunulacak. Özelliğin ülkemiz için ne vakit geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Pekala sizler Netflix’in yeni Kids Clips özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Hazır Barkod Sistemleri