MicroStrategy CEO’sundan TCMB’ye Bitcoin tavsiyesi

Kripto para yatırımcılarının ve dev firmaların yakından takip ettiği MicroStrategy CEO’su Michael Saylor geçen gün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na Bitcoin davetinde bulunmuştu. Saylor, TCMB’nin bugünkü faiz kararı sonrasında bu davetini yineledi.

Michael Saylor: “Bitcoin, Türkiye için umuttur”

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında “Eğer Merkez Bankası 1 milyar dolar bedelinde Bitcoin satın alsaydı, beş yıl içinde 50 milyar doları olurdu ve milyonlarca insanın kullandığı TL’yi güçlendirirdi” açıklamasında bulunan Michael Saylor artık ise TCMB’nin faizleri 200 baz puan indirmesinin akabinde “Bitcoin, Türkiye için umuttur” açıklamasında bulundu. Michael Saylor’ın bu paylaşımı kısa bir müddet içerisinde yüksek etkileşime ulaştı.

Nasdaq borsasında süreç gören MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su olan Michael Saylor, hem kendinin hem de şirketi ismine yaptığı yüklü ölçüdeki BTC satın alımlarıyla bilhassa isminden sıkça kelam ettirdi. O denli ki MicroStrategy, 110.000 BTC’yi aşkın rezervi ile halka açık şirketler ortasında en çok Bitcoin’e sahip şirket pozisyonunda.

Hazır Barkod Sistemleri