Kraken’den yıl sonu Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin’de yıl kapanışının yaklaşmasıyla önde gelen kişi ve kurumlardan da yeni Bitcoin fiyat iddiaları gelmeye devam ediyor. Son olarak tanınan kripto para borsası Kraken’in stratejistlerinden yeni bir Bitcoin fiyat varsayımı geldi.

ABD merkezli kripto para borsası Kraken cephesinden yayınlanan “Ekim 2021 Piyasa Özeti ve Görünümü” başlıklı rapora nazaran Bitcoin’in geçmişteki fiyat hareketlerini tekrar etmesi durumunda fiyatının 2021 yılı sonlanmadan evvel 96.355 dolara yükseleceği öngörüldü.

Kraken raporunda şu tabirlere yer verildi:

“BTC’nin 2017 yılının son çeyrek ayak izlerini takip etmeye devam ettiğini varsayarsak, ay sonuna kadar daha da yükselmesini bekleyebiliriz. Bu bağlamda, 2021’in 4. çeyreğinde %220’lik bir yükseliş ile Bitcoin’in fiyatı 96.355 dolar düzeyine ulaşabilir”.

Kraken ayrıyeten kripto para piyasasında yaşanan en son gelişmeler hakkında da açıklamalarda bulundu. Kripto paralardaki kurumsal fon akışına dikkat çeken Kraken stratejistleri, piyasadaki bu trendin devam etmesi durumunda önümüzdeki yıllarda da Bitcoin’in en güzel performans gösteren varlık olmaya devam edeceği belirtildi. Kraken stratejistleri ayrıyeten Ethereum’un bu bahiste Bitcoin’in hayli bir gerisinde kaldığını bildirdi.

RSI ve Bollinger Bandı indikatörlerini göz önünde bulundurarak öbür bir fiyat kestiriminde daha bulunan Kraken stratejistleri bu iki indikatöre nazaran Bitcoin’in yıl sonlanmadan 100 bin doları aşacağını öngördü.

Öte yandan Blockstream CEO’su Adam Back, Skybridge Capital’in CEO’su Anthony Scaramucci ve ünlü analist PlanB de yıl sonlanmadan Bitcoin’in 100 bin dolar bandını aşacağına inanıyor.

Hazır Barkod Sistemleri