Jeff Bezos: İnsanlar bir gün uzayda doğacak ve Dünya’yı ziyarete gelecek

Amerika Birleşik Devletleri merkezli havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos, gelecekte uzay turizminin ve seyahatlerinin nasıl olacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ünlü milyarder yaptığı açıklamalarda, insanların bir gün uzay kolonilerinde doğacağını ve turistik bir seyahat ile Dünya’yı ziyaret edeceğini tabir etti: “Bir turistik seyahat üzere Dünya’yı ziyaret edecekler.”

Dev şirket Amazon’un da kurucusu olan Bezos, uzay kolonilerinin bir milyon beşere mesken sahipliği yapabileceğini ve bu habitatlarda ‘ırmaklar, ormanlar ve yabanî hayatın’ olabileceğini öngördüğünü aktardı.

Geçtiğimiz aylarda Blue Origin ile turistik bir uzay seyahati yapan Bezos, bu açıklamaları Washington DC’deki Ignatius Forum’da yaptı: “Bence önümüzdeki yüzyıllarda birçok insan uzayda doğacak. Doğup yaşayacakları koloniler onların ‘evi’ olacak. Hatta Dünya’ya turistik seyahat bile yapabilecekler.”

‘Evrendeki tek zeki hayat olma ihtimalimiz çok düşük’

Ünlü milyarder yaptığı açıklamalarda, farklı gezegenlerde akıllı varlıkların bulunduğuna inandığını da söyledi: “Neden olmasın ki? Yalnızca bizim galaksimizde çok fazla yıldız var. Bunun dışında daha birçok farklı galaksi de var. Kozmostaki tek zeki ömür formu olma ihtimalimiz bana yok denecek kadar az görünüyor.”

Bezos, uzaylıların Dünya’yı ziyaret edip etmediği konusuna ise kuşkuyla yaklaştığını söz etti: “Bu bahiste çok şüpheliyim. Şayet bu türlü bir şey olsaydı haberimiz olurdu diye düşünüyorum. Fakat uzayda farklı zeki ömür formları var mı? Bence var.”

Hazır Barkod Sistemleri