HarmonyOS’lu Huawei Watch GT Runner geliyor! İşte tanıtım tarihi

Akıllı telefonlarının haricinde ekosistem eserleriyle de piyasada isminden kelam ettiren Huawei, yeni akıllı saati ile geliyor. Lansman günü yalnızca Huawei Watch GT Runner değil daha birçok teknolojik eserin tanıtılacağı söyleniyor.

Huawei Watch GT Runner tanıtım tarihi muhakkak oldu

Marka tarafından yayınlanan yeni posterler, yaklaşan tanıtım aktifliği tarihini açıklarken yeni akıllı saat Watch GT Runner’ın da tanıtılacağını doğruluyor. Lansman tarihi olarak 17 Kasım’ı işaret eden Huawei’nin, birçok yeni eserle karşımıza çıkması bekleniyor.

İsminden da anlaşılacağı üzere, Watch GT Runner koşucular için tasarlanan bir yapıya sahip. Çerçevenin sağ tarafına kazınmış bir Sport-Lap yazısı da bizleri karşılıyor. Öte yandan akıllı saat, kullanıcılara koşu güç indeksi, tempo, kalp atış suratı ve koşulan ara üzere bilgileri sunuyor.

Yuvarlak biçimli bir kadrana sahip olan akıllı saat; yüzde 135 daha âlâ GPS anten performansı vaat ediyor. Why Lab’e nazaran, sanayinin yüzer anten dizaynına sahip birinci akıllı saati olmasıyla rakiplerinden ayrılıyor. Çift frekanslı beş yıldızlı hassas konumlandırmayı destekliyor ve daha kararlı pozisyonlandırma sinyali sunabiliyor.

Watch GT Runner takma ismine sahip bir aygıt geçen ay Bluetooth SIG sertifika sitesinde görüldü. Listede yer alan bu aygıtın, Bluetooth 5.2 ile geleceği ortaya çıktı. Bunun yanı sıra geçen ay, Huawei İngiltere’de Watch GT 3’ü duyurmuştu. Bu nedenle, şirketin 17 Kasım’da Çin’de GT Runner ile birlikte Watch GT 3’ü de tanıtması bekleniyor.

Yakın tarihli sızdırılan bir rapora nazaran Huawei’nin sonraki akıllı saati ile tansiyon ölçmek mümkün olacak. Watch GT Runner’ın tansiyon ölçme özelliğine sahip olup olmadığı ise şimdi aşikâr değil.

Huawei Watch GT Runner satış fiyatı

Şirket yeni akıllı saati hakkında şimdi bir etiket fiyatı açıklamadı. Öte yandan eserin ülkemize gelip gelmeyeceği şimdi bilinmiyor.

Hazır Barkod Sistemleri