Google, LG kullanıcılarının Pixel’e geçmesini istiyor!

Google yakın vakitte yeni bir reklamla Pixel telefonlarına geçmek için pek çok neden sundu. Bu iletinin da LG cephesine karşı yapıldığı da açıkça ortada duruyor. Sekiz dakika uzunluğuna sahip reklamda ‘eski telefonunuzun üreticisi telefon yapmayı bıraktığında’ diyerek devam ediyor. Bu kısmın beş yıldır kâr edemediği için piyasadan çekilen LG’ye yönelik olduğu görünüyor.

Google, reklamla birlikte Pixel‘e geçmek için 113 adet neden sıraladı. Bu noktada belirtilen özellikler ortasında Pixel’in Google uygulamalarıyla sıkıntısız entegrasyonu yer alıyor. Bunun dışında birtakım özel kullanışlı özelliklere de yer veriliyor.

Google reklamda LG üzere firmaları küçük gördü

Reklam boyunca Google, arama görüntüleme, Fotoğraflar bünyesindeki kilitli klasör ve Lens entegrasyonu üzere birtakım değerli özelliği listeledi. Belirli noktalarda şirket LG gibisi rakiplerine tekrardan atıfta bulunuyor. Bu bağlamda Pixel‘i yapan şirketin çamaşır makineleri üzere misal şeyler üretmekle değil, web’i organize etmek ve dünyayı haritalamakla tanındığını belirtiyor.

Reklamın sonuna geldiğimizde, şirket Android 12 işletim sisteminden bahsediyor. Bu noktada Pixel 5a‘yı mevzu alıyor. Zira aygıt Android’in en son sürümünü alacak formda ayarlanmış en yeterli Android telefonlar ortasında yer aldı.

Sizler Google‘ın LG üzere firmalara karşı yaptığı reklam stratejisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Hazır Barkod Sistemleri