Google, ikinci nesil Tensor işlemcisi üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde Tensor işlemcisinden güç alan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro akıllı telefonlarını tanıtan Google, ortaya çıkarılan raporlara nazaran yonga setinin ikinci jenerasyonu üzerinde çalışmalar yürütüyor. Yeni bir kod ismi bu tezlerin en büyük desteği olarak gösteriliyor.

İkinci jenerasyon Google Tensor işlemciler geliyor

Geliştirilme evresinde Samsung ile çalışılan Google Tensor, 5G ilişki dayanağı sunuyor ve 2.8 GHz saat suratına sahip iki adet ARM Cortex-X1 çekirdeği, 2.25 GHz saat suratına sahip iki adet Cortex-A76 çekirdeği ve 1.8 GHz suratına sahip dört adet Cortex-A55 çekirdeği içeriyor. Grafik tarafında ise Mali-G78 GPU yer alıyor.

9to5Google tarafından keşfedilen yeni bir kod ismi Google’ın ikinci jenerasyon Tensor işlemcisi için çalışmalar yürüttüğü üzerinde fikirlerin ortaya çıkmasını sağladı. Google Pixel 6’da bulunan uygulamalar araştırılırken  ortaya çıkarılan “Cloudripper” kod isminin, önümüzdeki yıl gelmesi planlanan Pixel 7 yahut Pixel 7 Pro’nun kod ismi değil de  yeni bir yonga setinin kod ismi olduğuna inanılıyor.

Kaynak tarafından ortaya çıkarılan daha evvelki dokümanlara nazaran Cloudripper kod isminin “GS201” model numarasını taşıyan yongayı test etmek için kullanılan platforma bağlı olduğu düşünülüyor. Şimdi daha fazla detayın bilinmediği ikinci jenerasyon Google Tensor işlemcinin Pixel 7 serisi ile çıkış yapması bekleniyor.

Hazır Barkod Sistemleri