Galaxy S22 Ultra’dan Hayal Kırıklığı Yaratacak Sızıntı!

Daha evvelki birtakım sızıntı ve argümanlarda, Galaxy S22 Ultra’nın Olympus’tan 200MP kamera sensörüne sahip olacağı söyleniyordu. Lakin, sonrasında bunun gerçek olmadığı, Samsung’un yakınlaştırma konusunda kimi güzelleştirmelerle birlikte 108MP birincil kamera sensörünü kullanmaya devam edeceği tezleri yoğunluk kazanmaya başladı. Artık ise yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonun tüm kamera özellikleri ortaya çıktı.

Ice Universe (@UniverseIce) tarafından söylenene göre Galaxy S22 Ultra, 0.8µm piksel ve F1.8 diyafram açıklığına sahip, biraz geliştirilmiş 108MP birincil kamera sensörüne (1/33 inç) sahip olacak. Görünüşe nazaran bu, Galaxy S21 Ultra’da kullanılan ISOCELL HM3’ün biraz değiştirilmiş bir versiyonu olacak.

Yaklaşan üst düzey telefonun, Sony’den (1/2.55 inç) 1.4µm piksel ve bir F2.2 diyafram içeren 12MP ultra geniş kamera sensörü kullanacağı söyleniyor. Ayrıyeten Galaxy S22 Ultra, biri 3x optik zum lensli ve oburu 10x optik zum lensli iki adet 10MP (1/3.52 inç) Sony sensör kullanacak.

Şayet bu bilgiler doğruysa Galaxy S21 Ultra’ya kıyasla büyük bir kamera donanım güzelleştirmesi olmayacak. Ve iyileştirmelerin birden fazla, yazılım optimizasyonlarından ve sürece algoritmalarından oluşabilir.

Hazır Barkod Sistemleri