Galaxy A13 5G sızdırıldı: İşte özellikleri!

Samsung, Galaxy A ve Galaxy M serisiyle akıllı telefonlarını bir üst düzeye taşıdı. Bu yıl şirket, orta sınıf aygıtlarından kimilerine 5G temasını ekledi. Bu da onu bir adım ileri taşıdı. Marka şu vakte kadar piyasaya pek çok 5G kontaklı telefonunu sundu. Artık ise en ucuz telefonu olduğu düşünülen Galaxy A13 5G‘yi kullanıcıların karşısına çıkartmaya hazırlanıyor.

Giriş düzeyi cep telefonu Galaxy A13 5G, son sızıntılara nazaran 2021‘in sonundan evvel piyasaya çıkıyor. Yeniden de bunun öncesinde teknik özellikleri sağlam kaynaklar tarafından ortaya çıktı. İşte Samsung‘un düşük bütçeli telefonunun teknik detayları…

Galaxy A13 5G teknik özellikleri

Sızıntı kaynağı Galaxy A13 5G modelinin birtakım özelliklerini açıklığa kavuşturdu. Bu noktada aygıt 6.48 inç LCD ekranla geliyor. Bunun yanı sıra Full HD+ çözünürlük düzeyiyle piyasaya çıkıyor. Daha evvelce ortaya çıkan imajlara bakılırsa aygıtta su damlası çentiği yer alıyor.

Akıllı telefonun şimdi ön kamerasıyla ilgili rastgele bir bilgi yok. Art kamera kurulumunda ise 50 Megapiksel ana kamera yer alıyor. Sızıntı bunun yanı sıra 5 Megapiksel ultra geniş sensörün bulunacağını ortaya koyuyor. Son olarak ise 2 Megapiksel de derinlik sensörünü akıllı telefon bünyesinde barındırıyor.

Galaxy A13 5G gücünü MediaTek Dimensity 700 5G işlemcisinden alıyor. Bu yonga seti Arm Mali-G57 MC2 grafik süreç ünitesini bünyesinde barındırıyor. 2GHz‘e kadar saat suratı sunan süreç ünitesi ARM Cortex-A55 çekirdeğine sahip.

Aygıt, 25W şarj takviyesine sahip 5.000 mAh bataryadan gücünü alıyor. Söylentilere nazaran telefon 4 GB, 6 GB ve 8 GB olarak üç farklı seçenekle kullanıcının karşısına çıkıyor. Son olarak depolama alanına geldiğimizde 64 GB ve 128 GB‘a sahip olacağını görüyoruz.

İşlemci: MediaTek Dimensity 700 5G
Ekran: 6.48 inç LCD Full HD+ ekran
RAM: 4 GB / 6 GB / 8 GB
Depolama alanı: 64 GB / 128 GB
Art kamera: 50 Megapiksel + 5 Megapiksel + 2 Megapiksel
Batarya: 5.000 mAh 25W şarj dayanağı

Sizler Galaxy A13 5G modelinin özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Hazır Barkod Sistemleri