Flört uygulamasındaki kadın sayısını az bulan adam dava açtı!

Flört uygulamaları gitgide daha tanınan hale geliyor. Bilhassa gençler ortasında yaygın olan onlarca platform var ve bunlara yenileri ekleniyor. Bununla birlikte, bu uygulamaların kullanımının artmasına COVID-19 pandemisinin tesir ettiği de konuşuluyor. Bunun nedeni ise kapanmayla birlikte insanların yeni şahıslarla tanışabileceği ortamlardan mahrum olması.

Birçok kişi bu cins platformlar üzerinden yeni beşerlerle tanışıyor. Lakin görünen o ki Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir adam o kadar da şanslı değil. Hatta kullandığı uygulamaya epeyce kızmış durumda.

Flört uygulamasında yalnızca beş bayan tespit etti!

Denver Post‘un haberine nazaran, ABD’de yaşayan bir adam farklı bir mevzuda davacı oldu. Denver merkezli bir flört sitesinde kayıtlı çok az bayanın bulunduğunu ileri sürdü. Bu nedenle, kimseyle konuşamadığını tez eden adam, siteyi mahkemeye verdi.


(Foto: Kaspars Grinvalds)

Flört uygulamaları hedefi gereği insanların tanışmasını sağlıyor. Lakin bahsi geçen davacı bu mevzuda şanssız. Davacının savına nazaran, bir müddettir kullandığı flört sitesinin data tabanında gereğince bayan bulunmuyor. Kelam konusu davayı açan kişi 29 yaşındaki Ian Cross.

Ian Cross, The Denver Dating Co.‘yu yöneten HMZ Group’u dava etti. Davacının savı, sitenin, data tabanının bilakis kendisini abarttığı tarafındaydı. Artık Cross, şirketten tazminat istiyor. Ayrıyeten şirketin hile ve aldatıcı uygulamalarda bulunduğunu ileri sürdü.

Bu ortada, Denver Dating Co., olağan bir flört uygulaması yahut web sitesi üzere değil. Zira yeni kullanıcıların müracaatları ve profilleri doğrulanıp etkin hale getirilmeden evvel kapsamlı bir tarama sürecinden geçiyor. Site, sırf üyelere hizmet sağlıyor. Bu davaya nazaran Cross, site üyeliği için 9,409 dolar ödeme yaptı.

Şubat ayında siteye erişim müsaadesi alan adam, sitenin data tabanında 18 ila 35 yaş aralığında sadece beş bayanın faal olduğunu buldu. Cross’un avukatı Eric Coakley, şirketle temasa geçtiklerini söyledi. Lakin şirketin ilerleyen süreçte tüm bağlantısı kestiğini belirtti. Ayrıyeten Cross’un geri ödeme talebine karşılık vermediklerini geldiklerini ileri sürdü.

Son yıllarda flört uygulamaları bağlantıların dinamiklerini değiştiriyor. Zira insanların yeni bireylerle tanışması hayli kolay hale geldi. Pekala, siz hem bu uygulamalar hakkında hem de kelam konusu dava hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Hazır Barkod Sistemleri