Fisher-Price’ın Geveze Telefonu artık gerçekten arama yapabiliyor

ABD’li oyuncak üreticisi Fisher Price, 60’ıncı yaşını kutlayan Geveze Telefon (Chatter Telephone) oyuncağının büsbütün fonksiyonel ve arama yapma özelliğine sahip yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü.

Şirketin ikonik telefonu şirin yüzü, çevirmeli kadranı, telefon sesleri ve ipinden çekerken aşağıya ve üste sallanan gözleriyle bebeklerin hem konuşmasına hem gezinmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştı.

Geveze Telefon’un yeni versiyonu ile arama yapmak ve gelen aramaları cevaplamak için öncelikle aygıtı Bluetooth irtibatı üzerinden bir akıllı telefonla (iOS yahut Android) eşleştirmek gerekiyor.

Çevirmeli kadran çalışıyor

Kullanıcılar gelen aramaları ahizeyi kaldırarak yahut hoparlör düğmesine basarak yanıtlayabiliyorlar. Birini aramak istediklerinde ise çevirmeli kadranı kullanarak numarayı çevirmeleri kâfi oluyor.

Geveze Telefon, microUSB temas noktası aracılığıyla şarj ediliyor. Fisher-Price’a nazaran aygıt tek şarjla tam dokuz saat kesintisiz görüşmeye müsaade veriyor. Yeni oyuncak/aksesuar ABD’deki Best Buy mağazalarında 60 dolara satışa çıktı.

Hazır Barkod Sistemleri